Money.pl - Kliknij po wicej
Gieda
GPW 2020-05-29 09:56
WIG Informujemy, i w zwizku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostpne s bezporednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-05-28
USD 4,0244 -0,64%
EUR 4,4264 -0,26%
CHF 4,1494 -0,51%
GBP 4,9316 -1,03%
Wspierane przez Money.pl
opublikowano: 2 października 2015 w kategorii: Świat komentarze: 0 NAJNOWSZE

Technologiczne królestwo

Jedną z przyczyn rezygnacji z Sony Vaio ? linii popularnych laptopów, oraz wycofania z europejskiego obiegu laptopów Samsunga, była dominacja Państwa Środka w branży komputerów osobistych...

Jedną z przyczyn rezygnacji z Sony Vaio ? linii popularnych laptopów, oraz wycofania z europejskiego obiegu laptopów Samsunga, była dominacja Państwa Środka w branży komputerów osobistych. Czy podobny los czeka rynek telefonów dotykowych?

Pierwsza dziesiątka rankingu dotyczącego sprzedaży smartfonów jest zdominowana przez chińskie firmy. Co prawda numerem jeden jest koreański Samsung, a na drugim miejscu znajduje się Apple, jednak już trzecia pozycja należy do Lenovo. Oprócz znanej marki na liście pojawiło się równie rozpoznawalne Huawei, oraz kilka mniej znanych marek, czyli: Xiaomi, ZTE, Coolpad, TCL i Vivo.

Co prawda Samsung i Apple póki co pozostaną na swoich miejscach, jednak powinny mieć się na baczność ponieważ chińskie marki coraz śmielej ingerują w europejski rynek. Dla przykładu: Lenovo w zeszłym roku odkupiło od Google?a Motorolę, TCL odkupiła Alcatela, Foxconn będzie pomagał Nokii przywrócić dawny blask, a Huawei działa już od kilku lat w Europie.

0 koment.

lub zadaj pytanie ekspertowi

Każdy komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu przez administratora.

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych komentarzy.