Money.pl - Kliknij po wicej
Gieda
GPW 2020-09-25 18:58
WIG Informujemy, i w zwizku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostpne s bezporednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-09-25
USD 3,9016 +0,47%
EUR 4,5477 +0,45%
CHF 4,2095 +0,23%
GBP 4,9802 +0,68%
Wspierane przez Money.pl
opublikowano: 20 lipca 2015 w kategorii: Świat komentarze: 0 NAJNOWSZE

Spadek cen paliw

Dzięki zniesieniu sankcji na eksport ropy z Iranu ? czwartego państwa pod względem wielkości zasobów ropy naftowej na świecie, nastąpi spadek jej cen, a także cen paliw na stacjach benzynowych.

Dzięki zniesieniu sankcji na eksport ropy z Iranu ? czwartego państwa pod względem wielkości zasobów ropy naftowej na świecie, nastąpi spadek jej cen, a także cen paliw na stacjach benzynowych. Porozumienie dotyczące programu atomowego już poskutkowało obniżką ropy Brent do 57 dolarów za baryłkę.

Jeśli Iran będzie wywiązywał się z postanowień jakie przyniosła rezolucja, to niebawem państwo będzie mogło się cieszyć wolnością od sankcji nałożonych od 2006 r. Jednak aby to nastąpiło Iran musi zostać uznany przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej jako kraj który wykorzystuje potencjał nuklearny w celach pokojowych. Porozumienie podpisały, oprócz głównego zainteresowanego ? USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy.

Ogromna gospodarka kraju oraz chłonność tamtejszego rynku już przyciąga potencjalnych inwestorów z całego świata. Zakłada się że państwo do 2021 r. będzie miało zapotrzebowanie na angaż kapitału z zagranicy w wysokości około 160 mld dolarów. Oprócz złóż ropy naftowej Iran posiada drugie co do wielkości pokłady gazu ziemnego, tak więc można liczyć na rychły powrót państwa na rynek surowcowy.

Czy aby na pewno uda się dotrzymać obietnic podpisanych w Wiedniu? Już można usłyszeć głosy sprzeciwu wobec porozumienia. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

0 koment.

lub zadaj pytanie ekspertowi

Każdy komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu przez administratora.

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych komentarzy.