Money.pl - Kliknij po wicej
Gieda
GPW 2020-09-25 18:58
WIG Informujemy, i w zwizku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostpne s bezporednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-09-25
USD 3,9016 +0,47%
EUR 4,5477 +0,45%
CHF 4,2095 +0,23%
GBP 4,9802 +0,68%
Wspierane przez Money.pl
opublikowano: 1 lipca 2016 w kategorii: Świat komentarze: 0 NAJNOWSZE

BREXIT -panika czy też "marketingowe" żniwa?

23.06.2016 w Wielkiej Brytanii odbyło się referendum podczas którego mieszkańcy wypowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. Na początku była panika ale czy to było prawidłowe podejście?

 Jest to dość ciekawy przykład nie tylko politycznych zawirowań ale również idealnej sytuacji do promowania serwisów. Już od piątku od wczesnych porannych godzin wszystkie serwisy pisały bardzo mocne słowa. Takie wydarzenie przyciągnęło uwagę i spora część społeczeństwa zainteresowała się tematem BREXIT. W większości publikacji została umieszona spora doza strachu. Takie informacje mają negatywny wpływ na decyzję inwestorów. W inwestowaniu bardzo przeszkadzają emocje takie jak ? strach? oraz ? chciwość? . W piątek zdecydowanie panował strach. A co stało się kilka dni po ? czarnym piątku? ? Warto spojrzeć choćby na naszego giełdowego giganta KGHM od piątkowego dna do dziś (29.06.2016) akcje urosły o blisko 20%.  Należy jednak pamiętać aby ktoś mógł zarobić to ktoś musiał te akcje sprzedać. Warren Buffet zawsze powiada ? bój się gdy inni są chciwi, bądź chciwy gdy inni się boją". Niezależnie od tego faktem jest że tematem minionego weekendu wraz z piątkiem najwięcej zarabiali ci którzy publikowali artykuły, opisy, skutki a czym bardziej przerażający był nagłówek tym więcej fanów. Takie sytuacje mają  wpływ na decyzje szczególnie mocno na niedoświadczonych inwestorów. To właśnie ta grupa najczęściej realizuje stratę w takich sytuacjach. Po raz kolejny zasada cierpliwości i konsekwencji potwierdza, że na rynku albo się ma żelazne nerwy albo ? twarde siedzenie?.  W takich przypadkach warto skorzystać z produktów rekomendowanego doradcy finansowego, który może pomóc wybrać rozwiązanie gdzie za takie decyzje będą odpowiedzialne doświadczone osoby.

0 koment.

lub zadaj pytanie ekspertowi

Każdy komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu przez administratora.

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych komentarzy.